Rozmnażanie ramirezek

Dyskusje na tematy związane z rozmnażaniem naszych podoopiecznych

Moderatorzy: piotrK, sagitta

PaTrYk_90

Rozmnażanie ramirezek

Post autor: PaTrYk_90 » 24 lut 2007, o 14:45

mam małe pytanie....
Wczoraj ikre złożyly mi moje rairezki, oczywiście w głownym zbiorniku.. i chciałbym się dowiedziec po ilu dniach z tej ikry wyklują się młode o ile sięwogóle wylęgą :-|
i co zrobic żeby uratowac te młode z góry dzięki.. ;-)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2007, o 19:50 przez PaTrYk_90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krzysiek_ch-ow
Imię: Krzysiek

Re: Rozmnażanie ramirezków

Post autor: krzysiek_ch-ow » 24 lut 2007, o 18:28

PaTrYk_90 pisze:mam małe pytanie....
Wczoraj ikre złożyly mi moje rairezki, oczywiście w głownym zbiorniku.. i chciałbym się dowiedziec po ilu dniach z tej ikry wyklują się młode o ile sięwogóle wylęgą :-|
i co zrobic żeby uratowac te młode z góry dzięki.. ;-)
Polecam ta strone Pielęgniczki ramireza bardzo fajnie opisany przebieg tarła ... W moim przypadku rozmnazania Ramirez młode odchowałem dopiero po 6 tarle bo zawsze albo samiec zjadał ikre albo młode znikały około 6-7 dnia ( zapewne robota samca ) ... Teraz mam młode które mają już przeszło 2 miesiace , ale odchowałem je tylko dlatego ze po tarle para Ramirez została od razu odłowiona do głownego zbiornika , a temp. wody gdzie była ikra została podniesiona do 28 st. , po tym gdy młode mialy około 2 tyg temp. została zmiejszona do 26 st. ... Z tego co zauwazyłem to Ramirezki tracą instynkt opiekunczy, wiec watpie zeby Twoja para bez Twojej inicjacji odchowała młode ... a co do Twojego pytania to wyleg młodych z ikry jest zalezny od temp jaka masz w akwa mi w temp 28 st. młode wykluwały sie po ok. 2-och dniach.Wiec jeżeli chcesz cieszyc sie młodymi Ramirezkami to polecam złożyć osobne akwa tarliskowe :-) A tak na marginesie to gdy zadajesz pytania dotyczace tego czy z ikry cos bedzie to podaj także obsade akwa głównego ...

PaTrYk_90

Post autor: PaTrYk_90 » 24 lut 2007, o 19:02

czyli Twoim zdniem nie jest możliwe odchowanie młodych w głównym akwa..??
5x bystrzyk czarny
5x minor
5x miedzik obrzeżny
3x kosiarka
1z zbrojnik niebieski
no i ramirezy:)

Awatar użytkownika
krzysiek_ch-ow

Post autor: krzysiek_ch-ow » 26 lut 2007, o 11:14

Nie bo wątpie ze parka upilnuje młode w akwa głownym ... o ile młode sie wogole pojawia z wzgledu ze normą już sie staje ze samiec przegania samice 2-3 dnia , wiec samemu opiekuje sie ikra, a biorąc pod uwage to ze masz zbrojnika ktory zapewne zainteresuje sie ikra to samiec jej nie obroni ... wiec dalej polecam osobne akwa to rozmanazania Ramirezek ...

PaTrYk_90

Post autor: PaTrYk_90 » 26 lut 2007, o 20:59

prawie jak byśzgadł tylko nie zbrojnik a sam samiec zjadł ikre:):) nie wiem z jakiego powodu ale pewnie jjak sam mówiłeś dlatego że to była poraz pierwszy złożona ikra przez tą pare... ale dzięki za rady mam jeszcze w obwodzieakwa 63l jak narazie nie uzywane ale będe coś myślał:):) może zrobie z niego wylęgarnie , jak narazie troche nie mam funduszy na to by zakupin najpotrzebniejszy sprzet ale mam nadzieje że uda mi sięcośwykombinowac...pozdro:)

Awatar użytkownika
krzysiek_ch-ow

Post autor: krzysiek_ch-ow » 27 lut 2007, o 12:24

Samiec zjadł ikre z stresu ... Zapewne wyczuł ze nie upilnuje ikry i sam ją zjadł u mnie takie zachowanie miało też pare razy miejsce ... Życze powodzenia w rozmnażaniu tych rybek :-)

rybiarz
Imię: michal

Re: Rozmnażanie ramirezek

Post autor: rybiarz » 10 cze 2009, o 19:32

morze mi ktoś powie jakie parametry dla ramirezek są odpowiednie do tarła i drugie pytanie ile par na litraż 96l

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Post autor: piotrK » 10 cze 2009, o 20:36

A google się zepsuło? ;)
http://www.apisto.pl/opis_m_ramirezi.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Twardość może być wyższa niż tam podana, ale nie więcej niż 10 GH. Jedna para wymaga 60cm akwarium. Jeśli chcesz kolejne, dla każdej kolejnej pary 30cm dodatkowej długości.
Cichlidae.pl :ok:

rybiarz
Imię: michal

Post autor: rybiarz » 10 cze 2009, o 20:51

dzięki a pH nic tam o nim nie pisze (gh i kh mam8 ale torf granulowany jest w filtrze zimniejsza powoli twardość)

Awatar użytkownika
cyba2
Członek GSA
Imię: AGA
Kontakt:

Post autor: cyba2 » 10 cze 2009, o 22:12

rybiarz pisze:morze
Litości... :?
Obrazek
---------------------------------------------------------------------------
160l - słodkie