lepszego baniaka na oczy nie widzialem .

Wszystko na temat morszczyzny

Moderatorzy: piotrK, sagitta

moonrider
Imię: WOJCIECH

Re: lepszego baniaka na oczy nie widzialem .

Post autor: moonrider » 5 sty 2012, o 17:56

Ja chciałbym takie ale tylko w zestawie z serwisantem który by to wszystko pilnował czyścił karmił pipetką itd... Poprawka wolałbym serwisantkę w stroju pokojówki :)))

Awatar użytkownika
Siwus9222
Imię: Przemek

Post autor: Siwus9222 » 5 sty 2012, o 18:00

moonrider pisze:Ja chciałbym takie ale tylko w zestawie z serwisantem który by to wszystko pilnował czyścił karmił pipetką itd... Poprawka wolałbym serwisantkę w stroju pokojówki :)))

Ten to ma marzenia ja bym doszedł do takiej banki sam, nichcialbym serwisanta[nad serwisantka w tym wdzianku mozna by myslec, nie lepiej zeby mi obiad ugotowala niz lapy w baniaczku moczyla] tylko kasa by mi sie przydała na taki baniak .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szukam ambitnych i kreatywnych ludzi do wspolpracy.

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Post autor: piotrK » 5 sty 2012, o 21:48

:shock: Ludzie, prośba.
Pierwsze wygląda jak hodowla koralowców z Czarnobyla. Gdzie w tym natura? Podejrzewam, że w nocy trzeba zasłaniać zbiornik bo to wszystko świeci się jak halucynogenne grzyby rodem z Avatara. Nie, nie tędy droga i mnie się to w ogóle nie podoba.
To argusowe to jeszcze oświeć Panie Boże, ale za 150 tysięcy postawiłbym satysfakcjonujący fishroom, a ryby sam bym złowił w Ameryce.

Nikogo oczywiście nie śmiem krytykować, że mu się to podoba. De gustibus et coloribus non est disputandum.

A, no i uprzedzam, że i owszem, przemawia przeze mnie zazdrość; zazdroszczę kasy, ale akwarium to już... nie. ;)
Cichlidae.pl :ok:

Bast3q
Imię: Sebastian

Post autor: Bast3q » 5 sty 2012, o 21:53

Akwaria wyglądają ok ale jak dla mnie są "przebajerowane" nie ma tam nic naturalnego chodź na morskim się wogóle nie znam wolał bym za tą kasę postawić ok 1000l Holendra :D :D :D :D :D :D :D :D
300l ZIELSKA Zlikwidowane na rzecz wężogłowów

Awatar użytkownika
Santomi
Imię: Tomasz
Kontakt:

Post autor: Santomi » 5 sty 2012, o 22:44

Mnie się podoba baniaczek z pierwszego postu ale ja się nie znam na morskich :)
Mogę się jedynie domyślać, że z naturą ma nie wiele wspólnego patrząc na inne zbiorniki morskie wyglądające "lekko" inaczej ;)
Nie mniej jednak jakbym miał sobie założyć morskie pewnie wyglądałoby jak to :D
Kostka
Pozdrawiam brać akwarystyczną!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
zielony_mintaj
Członek GSA
Imię: Paweł

Post autor: zielony_mintaj » 6 sty 2012, o 00:47

Akwarium może i nienaturalne ale dla wszystkich morszczaków "jarających się" małopolipowymi koralami twardymi jest to cel: jaskrawe, nasycone kolory :) IMHO można to porównać do stylu nature w "cukierniczkach" :D, mało wspólnego z naturą ale ładne i jest na czym oko zawiesić.
Do not fight the macro algae, grow the macro algae.
Tom Barr

Awatar użytkownika
Yarcio
Imię: Jarek

Post autor: Yarcio » 6 sty 2012, o 08:26

Mi osobiście tez się podoba i wiem jak trudną sztuka jest wyhodować i utrzymać takie barwy korali.
Poza tym w Morskim podoba mi się najbardziej mnogość życia w takim baniaku, jak nocą wszytko wyłazi z tej skały i swoich kryjówek.
Mój słony zakątek
650 litrów w obiegu, 40 kg LR +40 kg LS,
Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal
ATI Sunpower 8x54W
Cyrkulacja Tunze 2 x 6105 + 7096 + Jebao Wp40

Awatar użytkownika
Lendziu
Imię: Marcin

Post autor: Lendziu » 6 sty 2012, o 20:16

Jak dla mnie to pseudo-akwarystyka..
Ok, nikt z nas nie potrafi stworzyć wycinka natury w akwarium, bo zawsze nasz zbiornik jest za mały, jest w nim za dużo atrakcji itp, itd..
.. ale jeśli już chcemy mieć ryby to kupmy naturalne gatunki (nie barwione, bez wydłużanych płetw itp itd).. najlepiej z odłowu..
.. no i stwórzmy jak najbardziej naturalny wycinek ich środowiska, a nie takie byle co...

Dla mnie naturalizm to 2-4 odmiany roślin w akwarium, 2-3 gatunki stworzeń w słodkim, bo tyle być może jest w naturalnym środowisku.. a jeśli chodzi o morskie to sorry, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego na filmach przedstawiających rzeczywistość, Krystyna Czubówna nigdy nie tłumaczyła filmu z takimi rafami.. w ogóle słowo biotop w morskim nie istnieje, a szkoda, bo można tak zrobić..

Argus.. dziwię się takiej cenie, ale co mnie to interesuje.. sam planuję 1680l i wyniesie mnie to jakieś 3.500-4.000zł.. a jak przekroczę budżet to i tak nie znajdę się w jego granicach cenowych..
Moje 1100l z księżniczkami: http://www.forum.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=8062
.
Obrazek
<<< KLIKNIJ na banner powyżej, by dowiedzieć się więcej >>>

Awatar użytkownika
Santomi
Imię: Tomasz
Kontakt:

Post autor: Santomi » 6 sty 2012, o 22:04

Lendziu pisze: najlepiej z odłowu..
Z tym się akurat nie zgodzę jak każdy byłby takim "radykałem" to co by pływało w naturalnym środowisku? ;)
Kostka
Pozdrawiam brać akwarystyczną!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
Lendziu
Imię: Marcin

Post autor: Lendziu » 7 sty 2012, o 00:21

No może z tym przesadziłem, ale wiadomo o co chodzi.. ryba ma być jak najbardziej naturalna.. ja to nawet na welonki i wszelkie koi nie potrafię patrzeć, co dopiero na apistogrammę ramireza w wersji "blue", jak i sporą część krewetek - wszystko sztuczne, że hej.. nie tędy powinna iść akwarystyka.. a tu selekcjonowanie względem genów/kolorów, dodawanie barwników, zmiany, krzyżowania.. masakra
Moje 1100l z księżniczkami: http://www.forum.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=8062
.
Obrazek
<<< KLIKNIJ na banner powyżej, by dowiedzieć się więcej >>>

ODPOWIEDZ